Browsed by
Tag: pulsikellad

Millega või kellega jooksed Sina?

Millega või kellega jooksed Sina?

Eelmine nädal sain ma kõne raadiosaatest “Restart” ja paluti kommenteerida infotehnoloogilisi abivahendeid jooksjale. Kuna minu infotehnoloogilisteks abivahenditeks on Garmini pulsikell ning Endomondo.com (mille mõlemaga olen ma väga rahul), siis selle baasil ka oma arvamust avaldasin. Mis Teile abiks on? Mida Teie kasutate? Kuulake saadet ja kirjutage, mis on Teie head ja halvad kogemused. Mis on Teid aidanud ja mis on ainult segadust külvanud. Loomulikult on lubatud ka küsimine ja kui küsimused õhku jäävad, siis katsume leida õiged inimesed neile vastuseid…

Read More Read More

Alla 36 tunni maratoni stardini!

Alla 36 tunni maratoni stardini!

Vähem kui 36 tundi on jäänud minu esimese maratoni stardini. Suvejagu treeninguid on selja taga. Enesekiituseks võin öelda, et olen käitunud nagu 5-line kooliõpilane. Tehtud on täpselt nii nagu ette kirjutatud. Isegi ÜKEst pole viilinud. Kuid enne starti minekut mõtlesin, et jagan oma kogemusi „õppetundidest“ pikemate treeningute ja kontrolljooksude läbimisel. Juunis oli Ööjooks. Minu distantsiks oli loomulikult poolmaraton. Konkreetselt enne seda võistlust olin ma oma treeningplaani raames pikka maad jooksnud kolm korda. Pikaks maaks loen ma siis alates 18 kilomeetrist….

Read More Read More

Teadlik treenimine: fartlek ja venitamine

Teadlik treenimine: fartlek ja venitamine

Möödas on 4 nädalat teadlikku treeningut. Selle aja sisse on jäänud pulsikella hankimine, ca 245 jooksukilomeetrit ja mis ehk peamine –  palju varajatud üllatusi enda organismi osas. Õnneks peamiselt positiivseid. Üldiselt – süstemaatiline treenimine eesmärgiga sügisel maraton normaalse ajaga läbi joosta sisaldab taastavat jooksu, fartlekit, krossi (11 km – 21    km) ehk siis jooksmise osa. Ja lõpmatutes kogustes jooksuharjutusi, hüppeid, võimlemist ja venitamist. Täna teen juttu fartlekist ja venitamisest. Uskuge või mitte, nende kahe teema vahel on ka ülitugev seos….

Read More Read More

Kuidas treeningplaan muudab elu?

Kuidas treeningplaan muudab elu?

Vaatmata sellele, et olen tulihingeline teadliku treenimise pooldaja, siis kuni selle nädala alguseni mul treeningplaan puudus. Viljandi järve aeg on aasta-aastalt paranenud, samas tulemusega rahul ei ole. Sain aru, et minu igapäevastel treeningutel puudus alus ehk treeningplaan. Telefon kätte ja kõne Riho Mentile (Tallinna treenerile) . Riho küsis mitu korda üle, et kas ma olen süstemaatiliseks treenimiseks valmis. Selleks oli mul vaim valmis! Üheks oluliseks treeningplaani koostamise aluseks on pulss, minul aga puudub pulsikell. Pulsikell peaks olema iga eesmärki omava…

Read More Read More

Pulsikellad, enne suurt hooaja algust

Pulsikellad, enne suurt hooaja algust

Garmini esindajaga koostöös saime vastused pulsikellasid puudutavatele küsimustele. Loodame, et saime kõikidele detailsetele küsimustele kompaktsed vastused. Kui siiski mõni küsimus jäi veel kripeldama, siis postitage julgelt kommentaaridesse ja saame ka sellele vastuse. Küsimus: Milleks üldse pulsikella vaja on? Vastus: Pulsikell annab olulist teavet südame tegevuse kohta treeningul, treeningu intensiivsuse ja kasulikkuse kohta. GPSiga pulsikell võimaldab ka salvestada läbitud teekonda, vaadata keskmist kiirust, hetkekiirust, distantsi jne. Ehk kokkuvõttes, kui tahad teadlikult treenida, siis pulsikell on oluliseks abimeheks eesmärkide saavutamisel. Küsimus: Mille…

Read More Read More