Browsed by
Tag: pulsikell

Millega või kellega jooksed Sina?

Millega või kellega jooksed Sina?

Eelmine nädal sain ma kõne raadiosaatest “Restart” ja paluti kommenteerida infotehnoloogilisi abivahendeid jooksjale. Kuna minu infotehnoloogilisteks abivahenditeks on Garmini pulsikell ning Endomondo.com (mille mõlemaga olen ma väga rahul), siis selle baasil ka oma arvamust avaldasin. Mis Teile abiks on? Mida Teie kasutate? Kuulake saadet ja kirjutage, mis on Teie head ja halvad kogemused. Mis on Teid aidanud ja mis on ainult segadust külvanud. Loomulikult on lubatud ka küsimine ja kui küsimused õhku jäävad, siis katsume leida õiged inimesed neile vastuseid…

Read More Read More

Tehtud! Elu esimene maraton on läbitud ajaga 4:05!

Tehtud! Elu esimene maraton on läbitud ajaga 4:05!

Polnudki nii kole nagu ma arvasin. Kui laupäeval olin suhteliselt elevil (loe närvis), siis paraku järgnes elevuse päevale öö haige lapse kõrval. Ehk planeeritud pikk uni ja täiesti väljapuhatud olek jäid ainult unistuseks. Ilmselt nüristas see pisut meeli. Stardis ootas juba palju tuttavaid, kellega sai maast ja ilmast räägitud. Ka see rahustas. Kuulates nii mõnegi käest kuidas on täitsa OK joosta ka 4:30, käis ka endal selline mõte korraks peast läbi, aga see mõte sai kiirelt tõrjutud ja 4:00 peale…

Read More Read More

Teadlik treenimine: fartlek ja venitamine

Teadlik treenimine: fartlek ja venitamine

Möödas on 4 nädalat teadlikku treeningut. Selle aja sisse on jäänud pulsikella hankimine, ca 245 jooksukilomeetrit ja mis ehk peamine –  palju varajatud üllatusi enda organismi osas. Õnneks peamiselt positiivseid. Üldiselt – süstemaatiline treenimine eesmärgiga sügisel maraton normaalse ajaga läbi joosta sisaldab taastavat jooksu, fartlekit, krossi (11 km – 21    km) ehk siis jooksmise osa. Ja lõpmatutes kogustes jooksuharjutusi, hüppeid, võimlemist ja venitamist. Täna teen juttu fartlekist ja venitamisest. Uskuge või mitte, nende kahe teema vahel on ka ülitugev seos….

Read More Read More

Kas füsioteraapia kuulub teadliku treeningu juurde?

Kas füsioteraapia kuulub teadliku treeningu juurde?

Peale talveperioodi lõppu lendasid jooksjad õue ja paraku kontroll oma tempo, tehnika ja muu sellise üle, mis säästab iga jooksja liigeseid ning lihaseid, ununes. Tihtipeale oli tulemuseks ületreenitusest tekkinud valud erinevates piirkondades. Hooaeg alles käivitus, mis tähendab seda, et kõigil vigastuste käes piinlejatel on võimalus infot/abi saada. Ja need, kellel vigastusi veel pole, aga teadmistest puudus, siis on olemas koht, kuhu nõuannete saamiseks pöörduda. Selleks on füsioteraapia. Siinkohal tahan ära märkida, et füsioteraapia üksinda ei lahenda ega enneta ühtegi probleemi….

Read More Read More

Kuidas treeningplaan muudab elu?

Kuidas treeningplaan muudab elu?

Vaatmata sellele, et olen tulihingeline teadliku treenimise pooldaja, siis kuni selle nädala alguseni mul treeningplaan puudus. Viljandi järve aeg on aasta-aastalt paranenud, samas tulemusega rahul ei ole. Sain aru, et minu igapäevastel treeningutel puudus alus ehk treeningplaan. Telefon kätte ja kõne Riho Mentile (Tallinna treenerile) . Riho küsis mitu korda üle, et kas ma olen süstemaatiliseks treenimiseks valmis. Selleks oli mul vaim valmis! Üheks oluliseks treeningplaani koostamise aluseks on pulss, minul aga puudub pulsikell. Pulsikell peaks olema iga eesmärki omava…

Read More Read More

Pulsikellad, enne suurt hooaja algust

Pulsikellad, enne suurt hooaja algust

Garmini esindajaga koostöös saime vastused pulsikellasid puudutavatele küsimustele. Loodame, et saime kõikidele detailsetele küsimustele kompaktsed vastused. Kui siiski mõni küsimus jäi veel kripeldama, siis postitage julgelt kommentaaridesse ja saame ka sellele vastuse. Küsimus: Milleks üldse pulsikella vaja on? Vastus: Pulsikell annab olulist teavet südame tegevuse kohta treeningul, treeningu intensiivsuse ja kasulikkuse kohta. GPSiga pulsikell võimaldab ka salvestada läbitud teekonda, vaadata keskmist kiirust, hetkekiirust, distantsi jne. Ehk kokkuvõttes, kui tahad teadlikult treenida, siis pulsikell on oluliseks abimeheks eesmärkide saavutamisel. Küsimus: Mille…

Read More Read More